A III. ÖKO EXPO Kiállítás és Konferencia idén is kiváló szakmai programokkal várta az ökológiai gazdálkodás iránt érdeklődőket.
Vendég előadóként nekünk is lehetőségünk volt megosztani tapasztalatainkat.
A legnagyobb értéke (ásványianyag-tartalma, vitamintartalma és energiája) a későtavaszi termésnek van, azon belül is annak, amit természetes esővíz öntözött. A növényeknek nagy szüksége van a bőséges csapadékra a jó termés kifejlődéséhez.
Azokat a nőivarú borjúkat, akiket továbbtenyésztés céljából tartanak, növendék üszőnek nevezik. 36 hónapos korukban elérik a tenyész-érettséget és többnyire természetes úton fedeztetik őket. Fő táplálékuk az erjesztett takarmány. Súlyuk változó, 300-450 kg-ig átlagosnak számítanak. Az ellés pillanatáig vemhes üszőnek hívhatjuk őket, utána már tehénnek. Ilyenkor súlyuk 450-550 kg-ot is elérheti.
A tenyész bikák kiválasztása már borjú korban megtörténik. Fontos a bika eredete, fajta tisztasága, de ugyanilyen szempont a testi adottsága és növekedési képessége. A tenyésztésre szánt bikákat külön nevelik és szoros ellenőrzés mellett követik nyomon fejlődésüket. A beltenyészet elkerülése és a diverzitás fenntartása miatt évente új bikákra van szükség. Súlyuk elérheti az 1000 kg-ot is. […]
A Magyar Szürke Szarvasmarhát Tenyésztők Egyesülete 2019.10.06-án árveréssel egybekötött tenyésszemlét tartott a Hortobágyon, a Pusztai Állatparkban.